طراحی باغ و فضای سبز

دیزاین باغ

دیزاین باغ

دیزاین باغ
دیزاین باغ امری تخصصی و تکنیکی است. طراح باید با اصول طراحی منظر و معماری هر دو آشنایی داشته باشد تا بتواند طرحی زیبا را ارائه کند.

تاریخ: 1399/5/7

باغ ایرانی داری تاریخچه‌ای فرهنگی و اصیل در هنر و معماری ایرانی است. به همین دلیل امروزه نیز دیزاین باغ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از تخصص و دانش طراحان حرفه‌ای در زمینه دیزاین باغ و اجرای آن همواره آماده ارائه برترین خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

دیزاین جذاب باغ

دیزاین باغ

از لحاظ هندسی باغ زمینی نسبتاً وسیع به شکل مربع یا مستطیل است که دیواری دور تا دور آن محصور شده باشد. در هنگام دیزاین باغ باید به این نکته توجه داشت که امروزه در طراحی فضای شهری دیگر توجهی به فضای سبز نمی‌شود و این امر باعث افزایش آلودگی شهرهای بزرگ و صنعتی شده است. بنابراین، به این مرحله می‌رسیم که طراحی و دیزاین باغ در شهرهای بزرگ و کوچک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پلان محوطه‌سازی باغ یکی از عناصر مهم و تاثیرگذار در دیزاین باغ می‌باشد که از ابتدا تا نتیجه کار را هنگام طراحی و اجرا مشخص می‌کند.

دیزاین جذاب باغ

عناصر معماری در دیزاین باغ

یکی از نکاتی که طراح همیشه در هنگام دیزاین باغ باید به آن توجه داشته باشد این است که ایجاد فضاهای سرد و گرم و امن در طراحی و دیزاین باغ به وسیله عناصری مانند چوب، آجر، سیمان و فلز در اولویت قرار دارد. زیرا طراح باید بتواند مسیر رفت و آمد در باغ و فضاهای گردهمایی را به بهترین حالت ممکن در باغ مشخص کند. همچنین طراح باید بتواند در راستای همین منظور نیز از گیاهان کمک بگیرد. گیاهان به راحتی قابلیت این را دارند که به عنوان حفاظی خوب در باغ ایفای نقش کنند. آشنایی با کاربرد گیاهان در طراحی فضای سبز به طراح در این راستا کمک خواهد کرد.

دیزاین باغ

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، می‌توان توسط گیاهان در باغ مسیرهای مختلف را جهت پیاده‌روی یا دسترسی به یک فضای خاص مشخص کرد. در هنگام دیراین باغ از گیاهان و درختان متفاوتی استفاده می‌شود که کوتاه و بلند نمودن این گیاهان و درختان بر روی کنترل فیزیکی محیط تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. گیاهان یکی از عناصر اصلی و تاثیرگذار در طراحی و دیزاین باغ به حساب می‌آیند. برای مثال، می‌توان با قرار دادن یک ردیف شمشاد در کنار پیاده‌رو، مسیر حرکت عابرین را مورد کنترل قرار داد و کاربرد و زیبایی بهتری نسبت به دیگر پیاده‌روها پیدا کرد. طراحی فضای سبز و محوطه‌سازی به صورت تخصصی به این موضوع می‌پردازد.

بهترین دیزاین باغ

دیزاین باغ و فضای سبز یکی از بخش‌های مهم در طراحی منظر به حساب می‌آید که اگر با دانش و آگاهی کامل صورت پذیرد، می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی و جذابیت فضا داشته باشد. در همین راستا، از شما دعوت می‌کنیم تا به مطاعه مقالات زیر بپردازید.

enlightenedبهترین طراحی محوطه ویلا در شیراز

enlightenedمحوطه سازی باغچه

enlightenedانواع شیشه در طراحی باغ ویلا

اصول طراحی باغ

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی در طراحی و اجرای دیزاین باغ در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش دارد تا خدماتی خاص و متفاوت را به شما همراهان گرامی ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه