دکوراسیون

دکوراسیون منزل مدرن و شیک

دکوراسیون منزل مدرن و شیک

دکوراسیون منزل مدرن و شیک
دکوراسیون منزل هر شخصی نشان از شخصیت و ویژگی های درونی او دارد ، چیدمان منزل و ایجاد هماهنگی بین اشیا مختلف و رنگ‌های موجود در خانه از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون منزل است با ما در ایرانادکور همراه باشید تا دکوراسیون منزل مدرن و شیک را بشناسید.

دکوراسیون منزل مدرن و شیک موضوع مقاله ای است که برای مطالعه انتخاب کرده اید ، ما در ایرانادکور در تلاشیم اطلاعات صحیح و کاربردی را در زمینه انواع سبک های دکوراسیون از طراحی گرفته تا اجرا را در اختیار شما قرار دهیم تا با دیدی باز و آگاهانه برای فضایی که قرار است عمر عزیزتان در آن سپری شود تصمیم بگیرید و کیفیت زندگی خود را از این طریق ارتقا دهید.

enlightenedتوصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را نیز بخوانید ، مقاله ای جامع که اطلاعات بسیار مفید و جذابی در زمینه دکوراسیون داخلی در اختیار شما می گذارد!

دکوراسیون منزل هر شخصی نشان از شخصیت و ویژگی های درونی او دارد ، چیدمان منزل و ایجاد هماهنگی بین اشیا مختلف و رنگ‌های موجود در خانه از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون منزل است ، اگر به دنبال آسایش و آرامش در محیط منزل هستیم باید بتوانیم اصول طراحی دکوراسیون منزل را بخوبی شناخته و آن ها را تا حد امکان رعایت کنیم ؛ با ما در ایرانادکور همراه باشید تا دکوراسیون منزل مدرن و شیک را با هم مرور کنیم.

دکوراسیون مدرن و شیک

تعریف دکوراسیون مدرن 

تعریف دکوراسیون منزل مدرن و شیک از دید دکوراتور ها کمی متفاوت است با آنچه به صورت عامیانه در گفت و گو ها رواج دارد ، اصولا بیشتر افراد به هر چیز جدید و زیبایی مدرن می گویند اما طراحی داخلی مدرن یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی است که دارای ویژگی ها و مشخصات کاملا مشخص و تعریف شده است و  طرفداران بسیاری دارد.

کافی است تا طراح با این سبک به خوبی آشنایی داشته باشد و با استفاده از روش صحیحی از طراحی داخلی مدرن برای دیزاین منزل مدرن و شیک استفاده کند. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در این مقاله به بررسی روند طراحی داخلی مدرن پرداخته و شما را از این روند آگاه خواهد کرد.

ایده دکوراسیون داخلی مدرن از اوایل قرن نوزدهم مطرح و مورد استقبال جوانان قرار گرفت و به سرعت تا قرن بیستم رشد و توسعه پیدا کرد. جنبش مدرنیسم از مصالح سنتی ساختمان مانند چوب ، سنگ و آجر فاصله گرفته و مصالح صنعتی از جمله شیشه، فولاد و بتن را انتخاب می کند.

در طراحی مبلمان و دکوراسیون به سبک مدرن ، مواد طبیعی و رنگ‌های خنثی یا خاکی اجازه حضور بيش‌تری در فضا دارند ، جزئیات غیر ضروری و تمام وسایل اضافه از فضای شما کنار گذاشته می شوند و بر خلاف طیف وسیع رنگ‌ها در طراحی معاصر ، سبک‌های مدرن از رنگ‌های محدود به شکل تک رنگ بیش‌تر استفاده می کند. بنابراین در سبک مدرن شما می توانید دکوراسیون تک رنگ خصوصا با رنگ های روشن را شاهد باشید.

تعریف دکوراسیون مدرن

ویژگی‌ های دکوراسیون مدرن

طراحی دکوراسیون منزل مدرن و شیک دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری است. یکی از ویژگی‌های اصلی سبک مدرن این است که همه چیز به سمت سادگی و یکرنگی حرکت می‌کند. در طراحی داخلی مدرن دیگر خبری از تابلوهای سنتی و اکسسوری قدیمی و پر زرق و برق نیست. تابلوهای قدیمی دیگر جای خود را به تابلوهای ساده و با ترکیب رنگ مشخص داده‌اند.

ویژگی‌ های دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن را چگونه تشخیص دهیم؟

فلسفه طراحی دکوراسیون مدرن ایجاد فضایی ساده و آرام برای شماست هر چه ساده تر و آرام تر بهتر! البته این سبک را نباید با سبک مینیمالیست اشتباه بگیرید. اگر شما اهل سادگی و آرامش هستید و از محیطی بدون سر و صدا و زرق و برق لذت می برید ، سبک مدرن سبک شماست.

فضایی همراه با خطوط صاف و فاقد تزئینات اضافی با عناصر سازه‌ای (مانند بتن یا تیرها) در می آمیزد. در دکوراسیون منزل مدرن و شیک کمتر از خطوط منحنی استفاده می شود و خطوط بیشتر به شکل هندسی و صاف هستند. تمام عناصر زائد را هم حذف می کنیم تا خلوتی و سادگی خوبی داشته باشیم. بنابراین اگر شما ویترین های پر از ظروف کریستال ، لوستر های بزرگ و آویز دار ، فرش های گل دار ایرانی و یا مبل هایی با منت کاری های با شکوه را می پسندید ، این سبک را کنار بگذارید و به دنبال سبک کلاسیک باشید.

در دکوراسیون منزل مدرن و شیک ، از نور طبیعی بدون هیچ واسظه ای استفاده می شود ، پرده ها هم ساده و تک رنگ هستند ، مواد طبیعی مانند چوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی رنگ‌نشده از عناصر اصلی این سبک به حساب می ایند.

برای انتخاب رنگ هم سراغ پالت رنگی خنثی یا طبیعی بروید ، سطوح بازتابنده مانند فولاد، کروم یا شیشه هم می توانند کاملا نقش خود را اجرا کنند ، چوب های طبیعی رنگ نشده و روکش های چرم هم در دکوراسیون مدرن جایگاه خوبی دارند.

دکوراسیون مدرن را چگونه تشخیص دهیم؟

زیرمجموعه های دکوراسیون مدرن 

  1. دکوراسیون مدرن به سبک مینیمالیسم
  2. سبک دکوراسیون صنعتی
  3. سبک طراحی داخلی اسکاندیناویایی
  4. سبک دکوراسیون روستایی

زیر مجموعه های دکوراسیون مدرن شامل موارد بالا هستند ، چقدر این سبک ها را می شناسید؟ در ادامه با ایرانادکور همراه باشید تا مختصری از هر سبک را معرفی کرده و تحلیل کنیم.

دکوراسیون مدرن به سبک مینیمالیست 

تاریخچه این سبک از دکوراسیون مدرن به باغ‌های ژاپنی و طراحی اسکاندیناوی بر میگردد. در یک عبارت می توان گفت  این سبک ، ساده‌سازی کل اجزای زندگی است!

در سبک مینیمالیسم در فضای ی ایستیم و فکر می کنیم که آیا این وسیله برای من کاربردی دارد؟ اگر پاسخ خیر است بلافاصله آن را حذف می کنیم ، هیچ چیز در این سبک برای زیباتر کردن و تزئین جایگاهی ندارد و فقط کاربرد ها مهم هستند!

با ایجاد فضائی که در آن مبلمان، قفسه، کمد یا اثر هنری موجود عملکرد و کاربرد مشخص و لازم را داشته‌باشند، سبک زندگی شفاف و بدون ابهامی را برای صاحب خانه ترسیم می کنیم. در دید اول این فضا کاملا ساده و حتی خالیست اما آرامش وصف ناپذیری را در پی خواهد داشت.

در این سبک المان ها به شیوه ای انتخاب می‌شوند که با هم هارمونی داشته باشند ، فضای داخل و خارج آن‌ها در مجموع یک چشم‌انداز کامل را ایجاد کند انگار که تمام قطعات این فضا به هم متصل هستند بنابراین اگر شما می خواهید با وسایلی که الان در اختیار دارید این سبک را اجرا کنید ممکن است دچار دردسر شوید.

طراحی و اجرای سبک مینیمالیسم به مغز و فکر شما اجازه آرامش می‌دهد تا راحت‌تر از  دنیای اشلوغ اطراف فاصله بگیرید و به این فضا پناه بیاورید  در این خانه ها می توان فارغ از همه شلوغی‌ها زندگی کرد.

نکته : مینیمالیسم برای فضاهای کوچک‌تر مناسب است برای خانه های بزرگ نمیتوان آن را براحتی پیاده سازی کرد چراکه فضای خالی بسیاری ایجاد می شود که شاید به زیبایی خانه شما لطمه وارد کند.

دکوراسیون مدرن به سبک مینیمالیست

سبک دکوراسیون صنعتی

طراحی داخلی صنعتی مربوط به قرن بیستم است. همان‌طور که صنعتی شدن، نحوه زندگی و کار ما را تغییر داد این سبک نیز زندگی ما  را دگرگون می کند.

عدم پنهان سازی برخی جزئیات داخل ساختمان مانند دیوارهای آجری، لوله‌ها، کانال‌ها، چارچوب‌های چوبی، کف بتنی، پنجره‌ها و درهای کریستال با قاب فولادی از مشخصه های این سبک هستند این سبک ابتدا با رستوران ها و کافی شاپ ها آغاز شد . حتما شما هم کافی شاپ هایی که برای خاص تر بودن از لوله کشی و سیم کشی های روکار و ابزار و وسایل صنعتی استفاده کرده اند را دیده اید ، دز قرن بیستم این سبک وارد خانه ها هم شد و علاقه مندان خاص خود را دارد ، این سبک برای فضاهایی با سقف‌های بلند و اتاق‌های بزرگ با طرح باز قابل اجراست. بنابراین اگر خانه شما کوچک و نقلی است اجرای این سبک باعث آزار روح و روان شما شده و فضا را شلوغ و عصبی نشان میدهد!

از مهم‌ترین رنگ‌هایی که در این نوع از دکوراسیون مدرناستفاده می شود ، رنگ خاکستری، رنگ آجری و رنگ سازه‌هایی مانند آهن و فلزات  مهمتر هستند. رنگ نقره ای که رنگ تکنولوژی است هم جایگاه خاص خود را دارد.

سبک دکوراسیون صنعتی

سبک طراحی داخلی اسکاندیناویایی

این سبک درواقع مربوط به اروپای شمالی بوده که در طراحی خود از بازتاب نور در مناطق سرد ، آفتابی و جنگلی استفاده می کرده است.

در این سبک شما باید از کف سفید و دیوارها و پالت‌های خنثی بهره ببرید ، گرما باید با وسایل و موار طبیعی به خانه شما بیاید ، شومینه های چوب سوز مثال خوبی در این سبک است. المان ها و مصالح اصلی سبک اسکاندیناوی چوب ، سنگ ، پشم و پارچه به ساده ترین و طبیعی ترین حالت ممکن است. مبلمان شما هم باید ترکیبی از چرم و چوب باشد ، تزئینات هم از مواد موجود در طبیعت مانند صدف ، شاخه های درختان ، گلهای خشک و … انتخاب می شوند.

سبک طراحی داخلی اسکاندیناویایی

سبک دکوراسیون روستایی

در دکوراسیون مدرن و شیک می توان دنباله رو سبک روستایی یا همان روستیک بود این سبک بسیار خاص و زیباست اما شما باید حال و هوای آن را داشته باشید تا از این سبک لذت ببرید.

هیچ گاه خودتان را مجبور به اجرای سبکی که با عقاید و سلایقتان جور نیست نکنید ، حتی اگر آن سبک از نظر دیگران بسیار خاص و زیبا به نظر برسد چون این شما هستید که می خواهید در این فضا نفس بکشید ، راه بروید ، استراحت کنید و عمر بگذرانید.

خب بعد از این نصیحت ، به معرفی سبک روستیک بپردازیم ! smiley

چوب ، مصالح خام ، دست ساز ، عتیقه و واقعی المان های اصلی این سبک هستند ، سبک هنری روستیک ماهیت و اساس روستایی را با خود به خانه شما می آورد انگار که خانه شما تکه ای از طبیعت یک روستا است و شما مانند یک روستایی با صفا و ساده قرار ایت در این فضا زندگی کنید و این به معنی ساده زیستن، دوری از هر گونه تجملات و زرق و برق و به جای آن پناه آوردن به طبیعت و همگامی با آن خواهد بود.

سبک دکوراسیون روستایی

سبک روستیک از آمریکا شروع شده و قدمتی دویست ساله دارد و چیز جدیدی نیست! هرچیزی که شما را یاد طبیعت و روستا بیاندازد می تواند وارد خانه شود جزییاتی مانند درختان، تنه درختان، چوبهای برش خورده یا حتی پشم گوسفند !

الوار های پهن و قطور می‌تواند برای کف‌پوش استفاده شود ، پنل های چوبی که حس زبری و خشن بودن چوب را منتقل می‌کنند هم برای دیوار مناسبند ، رنگ ها در این سبک، خنثی، آرام و الهام گرفته از طبیعتند . ترکیب رنگ های کرم و طیف های روشن آن (ترکیب با سفید)، انواع زردهای ترکیب شده با سفید یا خاکستری یا انواع رنگهای خاکی (آجری، قهوه ای، زیتونی) در کنار رنگ‌های قوی مانند شکلاتی یا خاکستری تیره. برای ایجاد تنوع نیز می‌توان از سبز تیره مایل به آبی و قرمزهای سرد (شاتوتی، آلبالویی) یا قرمزهای گرم (خرمالویی یا قرمز قهوه ای) استفاده نمایید؛ فیروزه‌ای نیز رنگ مناسب دکوراسیون روستیک ایرانی است که زیبایی کار را تکمیل می‌کند.

سبک دکوراسیون روستایی

نورپردازی در سبک مدرن

نورپردازی در سبک مدرن در دکوراسیون منزل مدرن و شیک جایگاه بسیار ویژه ای دارد ،  نورپردازی شامل نصب آینه، استفاده از پنجره‌های بزرگ، لوستر‌ها و یا آباژور‌ها است ، شیارهای نوری ، نورهای تمرکزی و خطی هم جایگاه خود را دارند.

در سبک مدرن در طراحی داخلی غالبا از نورپردازی پراکنده و یا در اصطلاح طراحان نورپردازی، از اسپات لایت استفاده می‌کنند. همچنین برای دلنشین تر شدن فضا وکاهش کنتراست نوری استفاده از لامپ‌های هالوژنی نیز در این سبک بسیار رایج است. .

شما باید برای هر فضا نورپردازی مناسب آن را انتخاب کنید ، در سبک مدرن ، بعضی از اتاق ها مانند اتاق های نشیمن و غذاخوری، علاوه بر نورپردازی های جانبی ، به یک نورپردازی مرکزی نیز احتیاج خواهند داشت. در حالی که بعضی از اتاق ها مانند اتاق های خواب به نورپردازی بسیار روشن احتیاج ندارند. به طور مثال در طراحی نورپردازی مدرن یک اتاق خواب از دو لامپ در هر دو طرف تختخواب یا دیوار و یا در قسمت های پنهان آن برای توزیع و نرم کردن نور استفاده می شود. علاوه بر این چراغ ها نباید مستقیماً در آینه قرار گیرند زیرا آینه آن را منعکس می کند و باعث بازتاب ناراحت کننده ی آن می شود.

نورپردازی در سبک مدرن

دکوراسیون سنتی یا مدرن ؟ مسئله این است!

دکوراسیون منزل مدرن و شیک را مرور می کنیم . بیشتر افراد همیشه تصمیم می‌گیرند تا فقط از یک سبک در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنند، یا سنتی یا مدرن. افرادی دیگر تمایل دارند تا برترین ویژگی‌های دکور سنتی و مدرن را با یکدیگر ادغام کنند و دکوراسیون تلفیقی سنتی و مدرن را پدید آورند. ایرانادکور ، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی با داشتن بهترین ایده‌های کاربردی در دکوراسیون داخلی همواره بهترین‌ها را برای شما عزیزان رقم خواهد زد.

دکوراسیون سنتی در منزل

استفاده از سبک دکوراسیون داخلی سنتی در خانه بسیار ساده و پرکاربرد است. همگی ما خاطراتی از خانه‌های مادربزرگ‌هایمان داریم که گویای این سبک از دکوراسیون داخلی است. یکی از عناصری که در سبک سنتی در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد، فرش‌ها و قالیچه‌ها با طرح‌های رنگارنگ و سنتی است. قسمت دیگری که به زیبایی می‌توانید سبک دکوراسیون سنتی را وارد منزل خود کنید، در آشپزخانه و ظروف آشپزخانه است. استفاده از ظرف‌های سفالی با طرح و نگار می‌تواند بهترین حس دنیا را به افراد خانه منتقل کند. تزئینات داخلی منزل همیشه بهترین انتخاب‌ها هستند.

دکوراسیون سنتی در منزل

دکوراسیون مدرن در منزل

همانطور که در تمام این محتوا گفتیم در سبک دکوراسیون داخلی مدرن دیگر خبری از رنگ‌های مختلف و دکورهای پر زرق و برق نیست. در سبک مدرن فضای خانه اصلاً شلوغ نیست . مبلمان، رنگ دیوارها و دیگر لوازم دکوری و تزیینی همگی طرحی ساده و یک رنگ پیدا می‌کنند. فرم‌های جدید در مبلمان و کاناپه‌های تک رنگ در پذیرایی یکی از نشانه‌های سبک مدرن در دکوراسیون داخلی می‌باشد. حتی در آشپزخانه نیز دیزاین کابینت آشپزخانه مدرن بسیار متفاوت است.

دکوراسیون تلفیقی سنتی و مدرن

در کنار سبک‌های ذکر شده در بالا می‌توان به یک سبک تلفیقی جدید دیگر نیز اشاره کرد. گاهی اوقات حذف کردن کامل یک سبک و خصوصیات آن در طراحی ممکن است برای افراد زیادی خوشایند نباشد. خبر خوب این است که دکوراسیون تلفیقی سنتی و مدرن می‌تواند بهترین انتخاب برای شما به حساب آید. فقط کافی است ترکیب‌های صحیحی از هر دو سبک را با توجه به دکوراسیون داخلی منزلتان و سلیقه شخصی خود انتخاب کنید.

دکوراسیون تلفیقی سنتی و مدرن

در این مقاله با دکوراسیون منزل مدرن و شیک آشنا شدید ، تلاش کردیم دکوراسیون مدرن ، زیر مجموعه ها و جزئیات آن را معرفی کنیم ؛ ما نیز در ایرانادکور در کنار شماییم تا بهترین طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی را تجربه کنید ، با ما از طریق شماره های اعلام شده در سایت در تماس باشید و مشاوره بگیرید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله سه روش جذاب برای طراحی داخلی آپارتمان مدرن را بخوانید تا بدانید یک آپارتمان مدرن چگونه طراحی می شود.

نویسنده : ص.توکلی / سرپرست تیم محتوا / ایرانادکور 

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه