دکوراسیون

دکوراسیون حمام

دکوراسیون حمام

دکوراسیون حمام
حمام یکی از مهم ترین عناصر معماری هر خانه ای است. درگذشته حمام نه فقط محلی برای استحمام، بلکه جایی برای انبار کردن لوازم و وسایل کهنه بود اما امروزه حمام محل آرایش و پیرایش جسم و روح تلقی می شود. حتی گاهی استراحت فردی از همین نقطه شروع می شود. بعضی از حمام های امروزی کاربری های تجملی و رفاهی زیادی نیز دارند و درخانه های کاربری های تجملی و رفاهی زیادی نیز دارند و درخانه های بزرگ و مجلل، استخرهای کوچک، سونا و جکوزی برای تفریح و سلامت اعضای خانواده در این فضا قرار داده می شود.

enlightenedموضوع: دکوراسیون حمام

enlightenedمدت زمان مطالعه: 15 دقیقه

enlightenedتاریخ:  21 اردیبهشت 91

بعضی دیگر از حمام های امروزی که در آپارتمان های کوچک ساخته می شوند و از ابعاد کوچک تری برخوردارند، دارای کاربری رفع خستگی روزانه و سلامت و پاکیزگی جسم هستند. مهم نیست که ابعاد حمام شما کوچک یا بزرگ است، مهم این است که از این  فضا برای آرامش جسم و روح خود بهترین استفاده را بکنید. وقتی صحبت از دکوراسیون حمام و سرویس های بهداشتی به میان می آید، شاید برخی تصور کنند که دکور کردن این بخش ها تنها هزینه ای اضافی است و لزومی برای این کار وجود ندارد. با این وجود امروزه دکور حمام و سرویس های بهداشتی در کنار دکور دیگر بخش های منزل، یکی از موارد مهم و اساسی محسوب می شود تا جایی که ممکن است در برخی موارد حتی بیش از دیگر بخش ها نیز مورد توجه قرار بگیرد.

عناصر مهمی که در خلق یک حمام زیبا و بی نقص نقش دارند، عبارتند از: کفپوش مناسب، پوشش دیواری، هواکشی مناسب برای تخلیه بخار، کابینت هایی برای قرار دادن حوله و دیگر لوازم جانبی، انواع بافت ها و رنگ ها؛ با انتخابی صحیح از تمامی این مجموعه، به فضای دلخواه که آرامش شما را برقرار کند، دست می یابید.

انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام

هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای حمام نکاتی مانند کیفیت، سایز، رنگ،الگو، طرح و بافت را باید در نظر داشته باشید.بهترین انتخاب زمانی صورت می گیرد که قسمتی ا ز کف حمام را که بسیار توی چشم است، با کفپوش مورد علاقه (نوع، طرح و رنگ مناسب) دکور کنید. سرامیک از بهترین گزینه های انتخابی برای کفپوش حمام است. چرا که به راحتی تمیز می شود، دربرابر آب مقاوم واز لحاظ طرح و رنگ هم بسیار متنوع است. استفاده از سرامیک های شیاردار در اطراف وان بسیار توصیه می شود چرا که به هنگام خیس بودن کف حمام، این دسته از سرامیک ها امنیت بالاتری را فراهم و میزان سر خوردگی را کمتر می کند.

مسئله دیگری که اهمیت فراوانی دارد، وجود تهویه یا پنجره در حمام است. حمام محیطی مرطوب است و برای کسانی که مشکل تنفسی دارند، مکانی خطرناک به نظر می رسد. بنابراین در حمام خود باید از تهویه مناسب یا پنجره ای کوچک استفاده کنید.

همچنین استفاده از بخاری ها و آبگرمکن ها در حمام خانه های قدیمی بسیار خطرناک است و موجب خفگی و سوختگی می شود. پس در استفاده از این وسایل دقت کافی را به عمل آورید. نکته دیگر در امنیت حمام نورپردازی مناسب است. از آنجا که حمام محیطی مرطوب است، اگر تاریک باشد مکان مناسبی برای رشد قارچ ها به حساب می آید.

با رعایت این چند نکته می توانید میزان آسیب دیدگی در حمام را به طور چشمگیری کاهش دهید. در حمام هایی که کف آن شیب زیادی دارد،بهتر است موزائیک هایی با سایز کوچک نصب کنید تا هم شیب کمتر به نظر برسد و هم شکستگی و آسیب دیدگی در بین موزائیک ها به وجود نیاید. می توانید ردیف یا ردیف هایی از این موزائیک ها را طرح دار انتخاب کنید تا دکور حمام شما دارای بافت و رنگ باشد.

بهتر است این ردیف ها رنگی متضاد و متفاوت نسبت به رنگ زمینه داشته باشد. اگر کفپوش از سرامیک های سفید و روشن پوشیده شده، بهتر است رنگ قرمز، زرد و آبی را برای ردیف ها انتخاب کنید. توجه داشته باشید که رنگ زمینه اگر سفید باشد، حمام را به فضایی نورانی و وسیع تبدیل می کند.

سبک ویکتورین

در سبک ویکتورین استفاده از سرامیک های طرح دار و گلدار بسیار رایج است. استفاده از سرامیک هایی با طرح گل می تواند فضایی آرامبخش و شاعرانه خلق کند. در این سبک معمولا از رنگ های آبی روشن، سبز روشن و صورتی کمرنگ استفاده می شود.

سبک مدرن

در سبک مدرن استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و با ادغامی از رنگ های تند و گرم بسیار رایج است. رنگ سرامیک برای آرامش بخشیدن به شما و برقراری محیطی سرشار از انرژی بسیار مهم است. پس بهتر است رنگی را انتخاب کنید که هم روشن باشد و هم با روحیه شما و اعضای خانواده سازگاری داشته باشد. استفاده از رنگ های مورد علاقه در حمام باعث می شود که علاوه بر آرامش بخشیدن به شما روزی تازه و پر انرژی را شروع کنید.

سبک های شلوغ

اگر سبک های شلوغ را می پسندید از رنگ های هلویی و زرد درخشان استفاده کنید. این رنگ ها فضا را شلوغ تر و پر اثاثیه تر نشان می دهند. اگر می خواهید که حمام شما بزرگتر از آنچه هست، دیده شود، بهتر است از رنگ های طبیعی برای سرامیک ها استفاده کنید. بهترین توصیه دکوراتورها استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و بژ و گاهی زرد و کرم بسیار روشن است که به خوبی نور را منعکس می کند و فضا را بزرگ تر جلوه می دهد.

اگر حمامی بزرگ و عریض دارید بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید تا کوچکتر و گرمتر به نظر برسد. استفاده از لوازم جانبی مانند تابلوهای تزئینی و دکورهای چوبی در این حمام ها باعث می شود که فضا کوچک تر و گرم تر جلوه کند. استفاده از حوله های طرحدار و پوشش دیواری نقش دار، محیط حمام را به جایی دنج و گرم تبدیل می سازد.

استفاده از آینه در هر مکانی باعث نورانی شدن و بزرگ جلوه دار شدن آن فضا می شود؛ بنابراین استفاده از آینه در حمام بسیار توصیه می شود. متناسب با سبک دکور حمام می توانید انواع آینه را هماهنگ با آن سبک انتخاب کنید. برای مثال اگر کف حمام سرامیک است و سبک مدرن دارد، بهتر است از آینه های مدرن که دور آن ها قاب فلزی به رنگ استیل برنز است، استفاده کنید. اگر کفپوش حمام به رنگ چوب است و کابینت های استفاده شده در آن از نوع چوبی هستند، بهتر است آینه ای را انتخاب کنید که قاب چوبی داشته باشد تا سبکی هماهنگ را خلق کند. در نظر داشته باشید که استفاده از کابینت های چوبی آن هم به رنگ تیره حس القای گرمای حمام را بیشتر می کند.

برچسب ها :

دکوراسیون داخلیدکوراسیون حمامسبک مدرناجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه