طراحی باغ و فضای سبز

بهترین محوطه سازی باغچه

بهترین محوطه سازی باغچه

بهترین محوطه سازی باغچه
محوطه سازی باغچه در زیباسازی و ایجاد یک فضای دلنشین تاثیر بسیاری دارد. طراحی و اجرای بهترین محوطه سازی باغچه می‌تواند فضایی شیک و خاص را پدید آورد.

تاریخ: 1399/9/5

باغچه یک فضایی است که در تمامی خانه‌ها و فضای سبز آپارتمان‌ها یا حتی در بخش فضاسازی خیایان و بلوارها وجود دارد. بنابراین، محوطه سازی باغچه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران حرفه‌ای همواره بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

محوطه سازی باغچه 5

محوطه سازی باغچه

در هنگام طراحی و اجرای محوطه سازی باغچه باید به نکات ظریف و مهمی توجه داشت. توجه به این نکات باعث می‌شود تا بتوانید در نهایت یک طرح زیبا و دلنشین داشته باشید. این سوال‌ها عبارتند از: شکل باغچه باید طرحی منظم داشته باشد یا غیرنامنظم؟ آیا بغچه بهتر است حالتی رسمی داشته باشد یا غیررسمی؟ نیازی به تغییر سیستم فاضلاب فضا وجود دارد یا خیر؟ چه مقدار زمان و هزینه مادی باید صرف نگهداری باغچه کنیم؟ جواب به این سوالات در اصل مشخص کننده طرح محوطه سازی باغچه است.

محوطه سازی باغچه 4

در مرحله اول در هنگام طراحی پلان محوطه سازی باغچه لازم است تا با مفهوم پلان و کاربرد آن آشنا باشیم. پلان در معماری در اصل برشی فرضی به صورت افقی در ارتفاع یک سوم ساختمان یا محوطه می‌باشد که توسط دید از بالا صورت می‌پذیرد و تمام جزییات را می‌توان در آن به شکل واضح نگاه کرد.

در طراحی معماری می‌توان پلان را به عنوان قلب طراحی به حساب آورد. در حقیقت نقش پلان به عنوان نظم و وحدت‌دهنده اجزای مختلف معماری به حساب می‌آید. در اصل پلان توسط طراح به صورت دو بعدی طراحی می‌گردد. رعایت کردن مراحل اجرای محوطه سازی از اصول مهم به حساب می‌آید.

محوطه سازی باغچه 3

اصول محوطه سازی باغچه

محوطه سازی باغچه همیشه به منظور خریدن لوازم گران قیمت نیست. شما می‌توانید بسیاری از مواد را بازیافت کنید و در قالب‌های جدید و طرح‌های متنوع دوباره آن‌ها را به کار بگیرید. این کار نه تنها باعث جذابیت منحصر به فرد باغچه منزل شما می‌گردد، بلکه به محیط زیست نیز کمک بسیاری می‌کند. برای مثال بطری‌های پلاستیکی را در نظر بگیرید. آیا ماهیانه از بطری‌های آب یا بطری‌های نوشابه استفاده کرده و سپس آن‌ها را دور می‌اندازید؟ این بار بعد از مصرف نوشیدنی دیگر بطری‌ها را به سطل زباله نیندازید، آن‌ها را از وسط نصف کرده و درون آن کمی خاک بریزید و سپس در آن ها گل و گیاه قرار دهید.

محوطه سازی باغچه 2

همیشه در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نقش خلاقیت و ایده‌های ناب خالی است. داشتن خلاقیت حتی در اجرای محوطه سازی باغ، باغچه و ویلا نیز بسیار موثر می‌باشد. استفاده از ایده‌های ناب و متفاوت در اجرای محوطه سازی باغچه باعث می‌شود تا فضای باغ و باغچه شما همیشه جدید و خلاقانه به نظر بیاید و فضا از یکسانی خارج گردد. این خلاقیت را می‌توان در تمام بخش‌های اجرای محوطه سازی از انتخاب مصالح گرفته تا نورپردازی در نظر گرفت. خلاقیت همیشه در طراحی و اجرای محوطه سازی نقش مهمی را ایفا می‌کند. مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید.

enlightenedطراحی محوطه سازی

enlightenedاجرای محوطه سازی در باغ

enlightenedپلان محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغچه 1

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل و همچنین محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا برترین و خاص‌ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه