آشپزخانه و کابینت آشپز خانه

ایده‌های آشپزخانه مدرن

ایده‌های آشپزخانه مدرن

ایده‌های آشپزخانه مدرن
آشپزخانه، فضایی است که در خانه اهمیت بسیار دارد و همچنین همین اهمیت باعث شده است تا سبک‌های متفاوتی برای طراحی و چیدمان داخلی آشپزخانه پدید آید. آشنایی با تمامی این سبک‌ها به شما کمک می‌کند تا یک سبک و ایده مناسب را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

تاریخ: 1398/06/31

در مقاله دکوراسیون آشپزخانه مدرن به بیان این نکته پرداختیم که چه عناصری در آشپزخانه مهم هستند و می‌توان با تغییر دادن آن عناصر و لوازم در حالت کلی حتی سبک آشپزخانه را نیز تغییر داد. ایرانادکور، مرجع تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی سعی دارد تا در این مقاله به شما همراهان گرامی انواع ایده‌های آشپزخانه مدرن را بیان کند. با ما همراه باشید.

1. آشپزخانه مدرن شهری

آشپزخانه مدرن شهری

کفپوش چوبی تیره، دیوارهای خاکستری تیره و کابینت‌هایی که حس یکدستی را از آشپزخانه و سبک طراحی شهری می‌گیرد، همگی عناصر ارزشمندی برای داشتن یک آشپزخانه مدرن به سبک شهری هستند. چوب‌های طلایی رنگ هم به عنوان رنگ روشن و هم به عنوان منبع بافت در آشپزخانه ایفای نقش کرده، در حالی که طراحی جزیره‌ای و قفسه‌ها فضای آشپزخانه را کاربردی می‌کند. در سبک طراحی آشپزخانه مدرن شهری باید به تناسب رنگ و بافت در آشپزخانه بسیار توجه کرد. رنگ دیوارها و جنس کفپوش آشپزخانه در این سبک طراحی بسیار مهم است.

2. آشپزخانه مدرن همپتون

آشپزخانه مدرن همپتون

درخشان، سفید، لوکس و مطبوع، این طراحی دارای کلیه ایده‌های کامل آشپزخانه مدرن همپتون است. پالت تمام رنگ سفید با تخته‌های چوبی کف و صندلی‌هایی که به فضا بافت و عمق می‌افزاید، به زیبایی ترکیب شده است. این سبک طراحی شما را به یاد حس فریبده ساحل می‌اندازد! در طراحی آشپزخانه مدرن همپتون شما همواره می‌توانید احساس آرامش و راحتی را از آشپزخانه خود دریافت کنید. کابینت یک عضو جدانشدنی از آشپزخانه می‌باشد. آشنایی با کابینت‌ها و خصوصیات آنها می‌تواند به شما در انتخاب کابینت کمک کند. کابینت ممبران، کابینتی خاص در آشپزخانه است.

3.ایده طراحی آشپزخانه مدرن کاملا سفید

آشپزخانه مدرن کاملا سفید

این طراحی آشپزخانه با طراحی کاملا سفید خود ظرافت و حس شیک بودن خاصی را به فضا القا کرده است. آشپزخانه مدرن سفید، کاملاً سبک و پر از آرامش بوده و با استفاده از لوازم یکدست و فضای کابینت‌های زیاد خود، حس خنثی و امکانات بسیار کاربردی را به کاربران خود عرضه کرده است. اگر هم قصد دارید تا کابینت چوبی برای آشپزخانه خود استفاده کنید، پس حتماً باید با انواع چوب و خصوصیات آنها آشنا باشید.

4. رنگهای مدرن آشپزخانه

رنگ مدرن آشپزخانه

رنگ‌های غنی، پر رنگ و جسورانه در حال بازگشت به طراحی آشپزخانه‌ها هستند. در طراحی این آشپزخانه یک پرده قوی از رنگ سفید پر کلاغی، اثر کم اما پر رنگ و چشمگیری را به فضای کوچکی القا کرده است که توجه خاصی به بافت دارد. آشنایی با مدرن‌ترین پرده کرکره‌های افقی و عمودی به شما کمک می‌کند تا ضمن شناخت انواع پرده و خصوصیات آن‌ها در فضا، به راحتی بتوانید با آگاهی کامل پرده‌ای را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید که بسیار کاربردی و زیبا به نظر برسد.

5. آشپزخانه‌های مدرن U شکل

آشپزخانه مدرن U شکل

این آشپزخانه U شکل به سبک مدرن است اما در عین حال بسیار ظریفانه و ساده طراحی شده است. این طراحی با بهره گیری از کابینت‌های الواری چوبی، رویه‌های سفید و سینک سفید حس کاملاً متعادلی را به فضا داده است. آشپزخانه کوچک همواره یکی از دغدغه‌های معماران و کاربران بوده است. حتی می‌توان در یک فضای کوچک هم آشپزخانه‌ای خاص و مرتب داشت. فقط کافی است تا با تکنیک‌های ساماندهی آشپزخانه کوچک آشنا باشید.

6. ایده طراحی ساده و در عین حال مدرن آشپزخانه

طراحی ساده و مدرن آشپزخانه

این آشپزخانه با طراحی ساده خود، فضایی مینیمال به همراه فضای زیادی جهت کابینت‌ها را ایجاد کرده است. کابینت‌های توکار و رویه‌های چوبی حس سردی و خشکی این سبک طراحی را کاملاً از بین برده است. طراحی آشپزخانه به سبک اسکاندیناویایی نیز یکی از طرح‌های پرکاربرد و زیبا در آشپزخانه است. طراحی آشپزخانه در منطقه اسکاندیناوی اغلب بر پایه یک زمینه سفید و ساده طراحی شده است و شاید با چندین جزئیات و لوازم چوبی یا فلزی همراه باشد.

7. آشپزخانه کلبه‌ای مدرن

آشپزخانه کلبه‌ای مدرن

این آشپزخانه به لطف باغچه حیاط خلوتی خود، نور طبیعی و کابینت‌های سبک شهری خود بسیار حس طراحی انگلیسی را القا می‌کند. با اضافه کردن عناصر فلزی به فضا، مانند چراغ‌های آویز در بالای بخش جزیره‌ای کابینت‌ها، سبک مدرن بودن طراحی در فضا احساس می‌شود.

ایرانادکور، مرجع تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی، با سابقه‌ای درخشان در طراحی و اجرای تخصصی آشپزخانه همواره می‌تواند به شما همراهان گرامی مشاوره تخصصی در حیطه طراحی و اجرای آشپزخانه مدرن ارائه دهد.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه