دکوراسیون

اصول طراحی دکوراسیون منزل مدرن و جذاب

اصول طراحی دکوراسیون منزل مدرن و جذاب

اصول طراحی دکوراسیون منزل مدرن و جذاب
دکوراسیون منزل هر شخصی نشان از شخصیت و ویژگی های درونی او دارد ، چیدمان منزل و ایجاد هماهنگی بین اشیا مختلف و رنگ‌های موجود در خانه از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون منزل است ، اگر به دنبال آسایش و آرامش در محیط منزل هستیم باید بتوانیم اصول طراحی دکوراسیون منزل را بخوبی شناخته و آن ها را تا حد امکان رعایت کنیم.

دکوراسیون منزل هر شخصی نشان از شخصیت و ویژگی های درونی او دارد ، چیدمان منزل و ایجاد هماهنگی بین اشیا مختلف و رنگ‌های موجود در خانه از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون منزل است ، اگر به دنبال آسایش و آرامش در محیط منزل هستیم باید بتوانیم اصول طراحی دکوراسیون منزل را بخوبی شناخته و آن ها را تا حد امکان رعایت کنیم ؛ با ما در ایرانادکور همراه باشید تا طراحی دکوراسیون منزل شیراز را با برترین کیفیت به شما ارائه دهیم.

enlightenedتوصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را نیز بخوانید ، مقاله ای جامع که اطلاعات بسیار مفید و جذابی در زمینه دکوراسیون داخلی در اختیار شما می گذارد!

امروزه علاقه افراد به طراحی داخلی و همچنین توجه تخصصی به آن بشدت افزایش یافته در حدی که حتی خصوصی ترین بخش های خانه مانند سرویس های بهداشتی اتاق های مستر ، دیزاین می شوند ، به طبع ما شاهد انواع مختلفی از سبک‌های دکوراسیون و طراحی داخلی برای خانه هستیم ؛ بنابراین با توجه به جذابیت و اهمیت این موضوع ، انواع سبک‌های طراحی داخلی و اصول مهم آن ها  را در این محتوا به شما ارائه خواهیم داد تا فضایی زیبا و درعین‌حال همگون در منزل داشته باشید.

دکوراسیون داخلی مدرن شیراز

رنگ در طراحی دکوراسیون منزل مدرن

در طراحی دکوراسیون منزل مدرن ، رنگ، یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها است ، اینکه سلیقه افرادی که در خانه زندگی می کنند پوشش داده شود و در عین حال اصول استاندارد طراحی دکوراسیون داخلی هم حفظ شود ، تعادل و هماهنگی خاصی را می طلبد که طراح باید حتما به آن دقت کند.

رنگ‌ها به فضا روح می‌دهند و در طراحی‌های مدرن بسیار مهمند ، شما برای نتیجه دهی بهتر باید با قوانین و روان‌شناسی رنگ‌ها آشنا باشید. درحقیقت یک طراحی دکوراسیون مدرن وابسته به علم رنگ شناسی است.

حتما شما رنگ های گرم و سرد را می شناسید ، در انتخاب رنگ دکوراسیون منزل، هدف خود را مرور کنید ؛ اگر می ‌خواهید فضا سرشار از انرژی و نشاط باشد، بهتر است رنگ‌ های گرم و اگر می‌ خواهید فضایی برای استراحت طراحی کنید، رنگ ‌های سرد، گزینه‌ های بسیار مناسب ‌تری خواهند بود.

ما در این دنیا و در هر فضایی که قرار بگیریم با رنگ‌ ها احاطه می شویم و هر رنگی حسی را به ما می دهد ، رنگ‌ ها بر خلقیات و افکار ما تاثیر دارند ،  بدون آنکه خودمان متوجه شویم؛ به عبارتی، رنگ ها محرکی برای برانگیخته شدن احساسات متفاوت در ما خواهند بود. هر رنگی، پیام و معنایی  و مزاجی دارد که با چارچوب ذهن ما گره می خورد پس در هنگام طراحی دکوراسیون منزل ، حتما به رنگ بهای بسیار بدهید.

دکوراسیون داخلی مدرن شیراز

بافت در طراحی دکوراسیون

بافت، به فضا عمق و مفهوم می‌بخشد و همچنین باعث لذت دیداری و تفاوت قایل شدن خواهد بود. ایجاد بافت، می‌تواند با به کار بردن لوازم تزئینی، هم بوجود بیاید ، مثلاً یک رومیزی پشمی که بافت خشنی دارد برای زمستان حال و هوای بهتری دارد و یا  یک مجسمۀ طلایی می تواند احساس عمیق شکوه را زنده کند.

بافت در طراحی دکوراسیون منزل به عنوان “حسی که از لمس سطح اشیاء می گیریم” تعریف می گردد ، مثلا وقتی بدون کفش و جوراب بر روی کف خانه راه می رویم یا دست خود را روی سطح زبر میز چوبی می کشیم یا وقتی در کاناپه ی چرمی فرو می رویم، از هر کدام حسی دریافت می کنیم که این همان بافت است ، منظره یک دیوار آجری با حس دیدن یک دیوار پوشیده شده با کاغذ دیواری ساده متفاوت است و این همان بافت خانه است.

اگر انسان آرامی هستید از بافت های نرم و لطیف بهره ببرید برای مثال مبلمان ، فرش ، دیوارها ، کفپوش ها و تمام فضاها را با بافت هایی نرم و صیقلی پر کنید ، اما اگر انسانی چالشی و پر شور و نشاطی هستید می توانید از بافت های متفاوت مانند چوب هایی حتی خشن و یا بافت های طرح دار و متنوع استفاده کنید.

برای دکوراسیون مدرن معمولا از بافت های نرم و روان و ککمتر خشن و زبر استفاده می کنیم ، ترکیب بافت چوب در کنار رنگ های روشن و خنثی میتواند ترکیبی جذاب برای بافت خانه در سبک مدرن باشد.

دکوراسیون داخلی مدرن شیراز

تعیین نوع کف پوش و دیوار پوشها

کف و دیوار ها دو عامل جدا نشدنی در دکوراسیون داخلی هستند ، پوشش آن ها تعیین کننده سبک خانه می تواند باشد و نوع رنگ ، طرح ، بافت و جنس آن ها به فضا جان میدهد.

استفاده از کف‌پوش‌ها و دیوار پوش هایی با بافت و طرح شلوغ ، به مرور باعث خستگی چشم و بی نظم به نظر رسیدن محیط می شود ، گرچه دیوار پوش ها نقش مهمتری از کفپوش ها دارند اما تلاش کنید هر دو را با هم ببینید و برای هر دو با هم تصمیم بگیرید تا هارمونی و هماهنگی خاصی بین این دو مورد بوجود بیاید.

برای خانه های مدرن معمولا از دیوار پوش کاغذ دیواری با طرح هایی خلوت و مینیمال و رنگ هایی کمتر زننده استفاده می شود ، طرح هایی با زوایای هندسی و اسپورت مخصوص دکوراسیون مدرن است.

دکوراسیون داخلی مدرن شیراز

سبک در طراحی دکوراسیون منزل مدرن و جذاب

هر سبک طراحی دکوراسیون منزل ، وسایل و المان های خاص خود را می طلبد ، ما در این مقاله بیشتر با رویکرد سبک مدرن پیش رفتیم اما سبک های دیگر هم بسیار جذاب و زیبا هستند ، سبک کلاسیک ، سبک مینیمال ، سبک روستیک و سایر سبک های تعریف شده و یا حتی تلفیقی از سبک ها می تواند فضا را دگرگون کرده و به خانه شما شخصیت ببخشد.

شما می‌توانید با مطالعه بر روی سبک‌های متفاوت، سبک خاص خانۀ خودتان را پیدا کنید. ما در همین سایت در مقالات بسیاری در خصوص سبک های دکوراسیون داخلی مطالبی به روز و جالب ارائه داده ایم که می توانید از آن ها بهره ببرید.

اصول دیکری مانند نورپردازی ، چیدمان ، انتخاب وسایل مهمی مانند مبلمان و فرش و طراحی زیبای کابینت آشپزخانه هم از اصول بسیار حیاتی در دکوراسیون داخلی هستند که در مقالات پیشین به آن به طور مفصل پرداخته ا یم.

دکوراسیونداخلی مدرن شیراز

ما نیز در ایرانادکور در کنار شماییم تا برترین طراحی دکوراسیون منزل مدرن و جذاب را به شما ارائه دهیم ، کافیست با شماره اعلام شده در کادر سبز رنگ در تماس باشید ، در انتها دعوت می کنیم مقاله دکوراسیون منزل شیک و مدرن را نیز بخوانید و اطلاعات خود را در زمینه شناخت ، طراحی و اجرای سبک مدرن دکوراسیون کامل کنید. این مقاله اطلاعات بسیار کاربردی و جالبی به شما خواهد داد.

نویسنده : ص.توکلی / ایرانادکور / 20 اسفند 1400

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه