طراحی باغ و فضای سبز

اجرای چمن مصنوعی در شیراز

اجرای چمن مصنوعی در شیراز

اجرای چمن مصنوعی در شیراز
چمن مصنوعی به عنوان یکی از آیتم‌های بسیار پرکاربرد و زیبا در اجرای دکوراسیون فضاهای متفاوت و همچنین اجرای کفپوش مکان‌های متعددی در نظر گرفته می‌شود که دارای مزایای بسیاری است.

اجرای چمن مصنوعی در شیراز

چمن مصنوعی به عنوان یکی از آیتم‌های بسیار پرکاربرد و زیبا در اجرای دکوراسیون فضاهای متفاوت و همچنین اجرای کفپوش مکان‌های متعددی در نظر گرفته می‌شود که دارای مزایای بسیاری است. چمن مصنوعی در اصل نوعی پوشش کف به حساب می‌آید، که هم جنبه‌ کاربردی دارد و گاهی هم جنبه‌ تزیینی آن مهم و تاثیرگذار به حساب می‌آید.

امروزه چمن مصنوعی علاوه بر زمین‌های بزرگ ورزشی، در بالکن‌های کوچک آپارتمان‌ها و یا حتی حیاط منازل ویلایی نیز به چشم می‌خورد. در فضاهایی مانند حیاط، تراس، بالکن، محوطه ساختمان‌ها، فضاهایی که شرایط مناسبی برای رشد چمن طبیعی ندارند، فضایی که شما می‌خواهید دارای ظاهری سبز باشد؛ اما به دلیل هدر رفت زیاد آب مصرفی و نیاز به مراقبت زیاد نمی‌خواهید که از چمن طبیعی استفاده کنید. چمن مصنوعی به عنوان یک گزینه عالی برای تمامی این فضاها به حساب می‌آید.

روف گاردن و فضاهایی برای حیوانات خانگی نیز در این دسته از فضاها قرار می‌گیرند. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا خدماتی شایسته و ارزنده را به کارفرمایان عزیز خود ارائه دهد.

اجرای چمن مصنوعی در شیراز 4

مزایای اجرای چمن مصنوعی در شیراز

استفاده از چمن مصنوعی برای هر فضایی که قابلیت استفاده از آن را داشته باشد، در اصل یک مزیت به حساب می‌آید. یکی از این مزایا در اصل موضوع نگهداری آسان چمن مصنوعی است. نگهداری از چمن طبیعی و سبز در طول سال خصوصا هنگام طراحی در فضای باز شهری و یا ویلاها تقریباً کار بسیار دشوار و طاقت فرسایی به حساب می‌آید.

آبیاری، چمن زنی، وجین علف‌های هرز و مبارزه با آفات و بیماری ها‌ همگی کاری بسیار زمان بر و هزینه بر در نظر گرفته می‌شوند. اما چمن‌های مصنوعی، این مشکلات را برای نگهداری ندارند و پس از خرید و چسباندن‌، می‌توانند فضایی سبز و زیبا را تا مدت زمانی طولانی برایتان به وجود آورند. چمن‌های مصنوعی نیازی به بذر پاشی مدام قسمت‌های کچل شده ندارند و دیگر احتیاجی نیست تا نگران فضولات حیوانات خانگی و خراب شدن چمن در آن ناحیه باشید.

اجرای چمن مصنوعی در شیراز 3

کاربرد چمن مصنوعی در طراحی

چمن مصنوعی را می‌توان به همراه متریال‌های دیگر در طراحی‌ فضاها و سنگفرش‌های محوطه مورد استفاده قرار داد: چمن مصنوعی با سنگ؛ طرح پرطرفداری به حساب می‌آید. ترکیب چمن مصنوعی با ترموود، طرح چمن مصنوعی در کنار سنگریزه و دیگر ترکیب‌های متریال با چمن مصنوعی همگی بی نظیر و زیبا هستند. وجود چمن مصنوعی بین موزاییک‌های کفسازی، جذابیت خاصی را به پوشش کف محوطه می‌بخشد. تعادلی بصری بین سطح سخت و سرد سنگفرش و سطح نرم چمن که بسیار با صفا خواهد بود. فواصل بین سنگفرش‌ها ۴ یا ۵ سانتی‌متر و عمق سطح زیرین بین سنگ‌ها حدود یک سانتی‌متر در طراحی در نظر گرفته می‌شود.

در ادامه نیز مطالعه مقالات زیر به شما پیشنهاد می‌شود:

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز

اجرای محوطه سازی باغ سنتی

طراحی باغ و فضای سبز

اجرای چمن مصنوعی در شیراز 2

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل و با استفاده از ایده‌های مدرن و جذاب در طراحی و اجرای چمن مصنوعی در شیراز همواره تلاش می‌کند تا برترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان و تخصصی بهره‌مند شوید. همچنین، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از بخش پروژه‌های اجرا شده توسط تیم حرفه‌ای ایرانادکور بازدید نمایید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه