بلاگ, مقالات تخصصی معماری

اجرای محوطه سازی باغ 1000 متری

اجرای محوطه سازی باغ 1000 متری

 

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

مشاهده

اجرای محوطه سازی باغ سنتی در شیراز 

مدت زمان اجرای پروژه 3 ماه

وضعیت اجرا : اتمام

مکان : کیلومتر 15 جاده شیراز _ زرقان

در دنیای شلوغ و پرتلاطم امروزه، وجود یک فضای سنتی آرامش بخش که شخص بتواند پس از گذراندن یک هفته کاری خسته کننده به این فضای آرام و صمیمی پناه ببرد، به عنوان یک نعمت و دلگرمی به حساب می‌آید.

پروژه طراحی و اجرای این محوطه باغ سنتی در اطراف شیراز دقیقاً مصداق همین امر است.

اولین و مهم‌ترین خواسته کارفرما در این پروژه داشتن فضایی سنتی، صمیمی و آرامش بخش در فضای باغ بود.

محوطه سازی در حالت کلی به معنای زیباسازی یک محوطه یا فضای سبز است و در هنگام انجام این روند همیشه طراح تلاش می‌کند تا از آیتم‌ها و عناصر منحصر به فرد و خاصی بهره ببرد تا نتیجه نهایی بسیار جذاب و خاص شود.

محوطه سازی یا لند اسکیپ می‌تواند برای محوطه باغ، ویلا، کافی شاپ، رستوران و حتی روف گاردن انجام شود. قطعاً باید به این مساله توجه داشت که اصول طراحی لند اسکیپ برای هر کدام از این فضاها با توجه به متراژ و نوع کاربری آن‌ها متفاوت است.

طراحی باغ سنتی 

یک طرح محوطه سازی عالی و منحصر به فرد در اصل طرحی است که پاسخگوی تمام نیازهای کاربران در آن محیط باشد و کاربران از گذراندن اوقات فراغت خود در آن فضا لذت ببرند. عناصر مهمی در هنگام طراحی و اجرای محوطه باغ و ویلا نقش تاثیرگذاری را اعمال می‌کنند که عبارتند از:

نورپردازی
رنگ و تم رنگی
بافت
فرم فضا

در این پروژه، نورپردازی باغ و ساختمان کوچک داخل محوطه به نحوی طراحی و اجرا شد که فضای باغ و مسیر حرکت را به خوبی روشن می‌کرد و حتی در شب هنگام نیز می‌توان از فضای تعبیه شده در باغ و ساختمان کوچک آن استفاده کرد.

از لحاظ رنگ و بافت مصالحی که در ساخت فضای ساختمانی این باغ مورد استفاده قرار گرفت، می‌توان به کاه گل صنعتی، در و پنجره با طرح سنتی و رنگ‌های سنتی اشاره کرد که همگی در کنار یکدیگر در نهایت فضایی آرامش بخش و صمیمانه را پدید آوردند.

فرم ساختمانی که در باغ طراحی و اجرا شد، با فرم و متراژ کلی باغ هماهنگی کامل داشت و مکمل طرح کلی باغ بود. این هماهنگی و تناسب میان طرح باغ و طرح ساختمان باعث شده است تا فرم ساختمان به خوبی با فضای اطراف خود یکدست شده و حالت طبیعی جذاب و دلپسندی را پدید آورد.

مراحل طراحی باغ و محوطه سازی

Content retrieved from: https://www.iranadecor.com/sproject/71/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B7%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-1000-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C.

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه