طراحی باغ و فضای سبز

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز
باغ و فضای سبز شهری، در اصل به عنوان بخشی از فضاهای باز و عمومی شهر در نظر گرفته می‌شوند که در عرصه‌های طبیعی یا مصنوعی آن، درختان، گل‌ها، چمن و سایر گیاهانی کاشته می‌شود؛ که بر اساس نظارت و مدیریت یک فرد متخصص و با در نظر گرفتن قوانین و ضوابط طرح کاشت، برای بهبود فضای شهری و زیبایی آن و همچنین افزایش سطح رفاهی شهروندان احداث می‌گردد.

باغ و فضای سبز در اصل به عنوان یکی از کاربری‌ها و فضاهای ضروری در سطح شهر به حساب می‌آیند؛که کاربردهای گسترده‌ای نیز دارند و تمامی شهروندان از گذراندن لحظات خود در این فضاها لذت می‌برند. بنابراین، طراحی و اجرای باغ و فضای سبز در شیراز نیز از مهم‌ترین بخش هر گونه طراحی در سطح شهر به حساب می‌آید و لازم است تا این کار حتماً توسط متخصصین صورت پذیرد تا نتیجه حاصل شده از آن بهترین باشد.

باغ و فضای سبز شهری، در اصل به عنوان بخشی از فضاهای باز و عمومی شهر در نظر گرفته می‌شوند که در عرصه‌های طبیعی یا مصنوعی آن، درختان، گل‌ها، چمن و سایر گیاهانی کاشته می‌شود؛ که بر اساس نظارت و مدیریت یک فرد متخصص و با در نظر گرفتن قوانین و ضوابط طرح کاشت، برای بهبود فضای شهری و زیبایی آن و همچنین افزایش سطح رفاهی شهروندان احداث می‌گردد.

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌گیری از دانش و تخصص طراحان حرفه‌ای در طراحی باغ و فضای سبز همواره آماده ارائه بهترین خدمات و اجرای باکیفیت و بی‌نظیر طراحی و اجرای مبلمان فضای بیرونی باغ به شما عزیزان می‌باشد.

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز 1

طراحی فضای سبز در شیراز

قبل از انجام هر گونه اقدامی در زمینه طراحی و اجرای فضای سبز در شیراز باید در مرحله اول زمینی که قرار است تا در آن محوطه سازی انجام شود، به صورت کامل بررسی و شناسایی شود. یک تیم حرفه‌ای و با سابقه در زمینه اجرای محوطه سازی باغ می‌تواند با خلاقیت و ایده‌های جدید، نقشه محوطه سازی باغ در شیراز را طراحی و آماده کرده و به صورت کاملاً حرفه‌ای آن طرح را اجرا نماید.

تمام زوایا، اندازه‌ها، گوشه‌ها و شیب‌ زمین باید توسط دستگاه نقشه برداری به صورت کامل ترسیم و برداشت شود. بنابراین، کمک گرفتن از یک نقشه‌بردار حرفه‌ای برای انجام این کار امری ضروری در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا نقشه بردار به راحتی به کمک دستگاه‌های نقشه‌برداری می‌تواند توپوگرافی کامل زمین را مشخص کند. طراحی محوطه سازی در شیراز دارای اصول خاص خود می‌باشد که همیشه به طراح کمک می‌کند تا بهترین نتیجه‌ها را به دست آورد.

در هنگام طراحی پلان محوطه سازی باغ در شیراز باید به المان‌ها و عناصری که قرار است تا در نقشه مورد استفاده قرار بگیرند، بسیار توجه نشان داد و هر عنصر و المان را در جای دقیق و مشخص خود طراحی کرد و قرار داد. المان‌ها و عناصری که در پلان محوطه سازی باغ قرار می‌گیرند، در اصل برای زیبایی فضای سبز و ایجاد یک کاربری خاص طراحی و ساخته شده‌اند. از همین رو بهتر است تا از این عناصر به صورت هوشمندانه در طرح استفاده گردد.

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز 2

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز

در هنگام اجرای فضای سبز و باغ در شیراز باید به نکات بسیار مهمی توجه داشت که تاثیر بسیار زیادی را در دکوراسیون نهایی کار اعمال می‌کنند. برای مثال، اجرای نورپردازی باغ و محوطه از عوامل بسیار مهمی به حساب می‌آید. در هنگام طراحی و اجرای نورپردازی باغ و یا محوطه سبز باید توجه داشت که نورپردازی تنها به عنوان یک عامل زیباسازی در فضای سبز و محوطه در نظر گرفته نمی‌شود.

بلکه، نورپردازی صحیح و مناسب در تمامی قسمت‌های باغ و فضای سبز باعث می‌شود تا افراد حس امنیت بیشتری را در فضا احساس کنند و حتی می‌توان به کمک یک نورپردازی صحیح و اصولی در تمام مدت شب از آن فضای سبز نیز استفاده و بهره برد. قطعاً در فضاهای سرباز و بزرگ مانند باغ و محوطه یک ویلا اهمیت نورپردازی دوچندان می‌شود. نورپردازی علاوه بر یک اصل ضروری در هنگام طراحی به منظور زیباسازی فضا، باعث می‌شود تا امنیت و آرامش کاربران نیز در هنگام تاریکی هوا افزایش یابد.

در ادامه نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم تا مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید، زیرا به شما اطلاعات خوب و مفیدی را در این زمینه می‌دهد.

طراحی باغ و فضای سبز

فضاسازی باغ ویلا

کاربرد گیاهان در طراحی فضای سبز

اجرای باغ و فضای سبز در شیراز 4

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای باغ و فضای سبز در شیراز و جنوب کشور تلاش می‌کند تا با ارائه برترین و خاص‌ترین خدمات همواره در راستای جلب رضایت مشتریان و کارفرمایان عزیز و گرامی خود بکوشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و رایگان در این زمینه بهره‌مند شوید. همچنین، می‌توانید از بخش پروژه‌های اجرا شده در این زمینه توسط تیم حرفه‌ای ایرانادکور بازدید نمایید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه