طراحی باغ و فضای سبز

آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن

آلاچیق روف گاردن
آلاچیق روف گاردن یکی از عناصری است که زیبایی خاصی به فضای روف گاردن می‌بخشد و در عین حال باید اصول ساخت روف گاردن و آلاچیق را در نظر گرفت.

تاریخ: 1399/10/20

امروزه بیشتر مردم تصمیم گرفته‌اند تا بیشترین استفاده را از فضای پشت بام یا تراس بزرگ منزل خود ببرند و تلاش کنند تا محیطی شاد و متفاوت را در این فضاها پدید آورند. روف گاردن یکی از فضاهایی  است که به راحتی می‌توان با رعایت اصول ایمنی و ساخت در نهایت از آن بیشترین استفاده را داشت و با ایجاد یک فضای سبز در بالاترین نقطه ساختمان همواره مکانی دور از استرس و پر از آرامش را برای ساکنین فراهم کرد. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا برترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

آلاچیق روف گاردن 6

روف گاردن و عوامل موثر در طراحی روف گاردن

سیستم روف گاردن یا بام سبز را در اصل می‌توان به عنوان یک سقف سبز چند منظوره که دارای منبع ذخیره آب بالایی می‌باشد در نظر گرفت. طراحی روف گاردن این امکان را فراهم می‌کند تا مفاهیم طراحی متفاوتی به حقیقت نزدیک شوند و انسان نهایت استفاده را از فضای زندگی خود ببرد، حتی طراحی‌های خاص با آب و فواره و آلاچیق. سیستم روف گاردن برای چمن سبز و گیاهان کوچک و با داشتن بستری عمیق‌تر برای گیاهان ریشه بلند و درختان نیز مناسب می‌باشد.

آلاچیق روف گاردن 5

سیستم روف گاردن قابلیت ادغام با مناظر سخت، به عنوان مثال پیاده‌روها، تراس‌ها، مسیرهای رانندگی یا مناطق بازی و غیره را نیز دارد. همچنین می‌توان سیستم روف گاردن را در بالاترین قسمت ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری اجرا کرد. در سیستم روف گاردن بهتر است تا جای ممکن از ذخیره آب باران استفاده شود تا نیاز به آبیاری اضافی وجود نداشته باشد. آب در سراسر سقف ذخیره می شود و با عمل مویرگی و انتشار به گیاهان می‌رسد. طراحی فضای سبز در معماری منزل نیز دارای اصول مشابهی است.

آلاچیق روف گاردن 4

بیشتر آپارتمان‌ها مشمول قوانین و مقررات سخت گیرانه‌ای می‌باشند که باید در هنگام ساخت و ساز حتماً به آن‌ها توجه کرد و این قوانین را به صورت عملی اجرا کرد. روف گاردن‌های جدید اغلب به عنوان یک طبقه اضافی به حساب می‌آیند و اگر در یک منطقه حفاظت شده یا یک ساختمان مسکونی زندگی می‌کنید، لازم است هرگونه برنامه را با مقامات محلی بررسی کنید. زیرا طراحی و اجرای روف گاردن نیازمند رعایت اصول خاصی است. در هنگام طراحی و اجرای روف گاردن باید با تمام عناصری که در ساخت و اجرای روف گاردن موثر هستند کاملاً آشنا بود. آلاچیق یکی از عناصری است که کاربرد و قابلیت گسترده‌ای در فضا دارد و تمامی طراحان تلاش می‌کنند تا از این عنصر در روف گاردن استفاده کنند.

آلاچیق روف گاردن 3

آلاچیق روف گاردن

در هنگام طراحی و اجرای روف گاردن و مخصوصاً زمانی که قرار است از آلاچیق در روف گاردن استفاده کنیم باید به یک سری از نکات توجه ویژه نشان داد که عبارتند از: نیروی باد: با توجه به اینکه این آلاچیق‌ها در ارتفاع نصب می‌شوند و در معرض نیروی شدید باد هستند، باید در ساخت آلاچیق، انتخاب مدل و نحوه‌ی اتصال سازه‌ها به یکدیگر در آلاچیق با دانش و مهارت کامل عمل کرد. همچنین باید میزان رشد گیاهان و تاثیر آن‌ها بر سازه روف گاردن و عوامل طراحی مانند آلاچیق را در نظر گرفت. در ادامه نیز مطالعه مقالات زیر به شما پیشنهاد می‌شود.

enlightenedطراحی و اجرای روف گاردن

enlightenedاجرای روف گاردن کوچک

enlightenedعوامل موثر در طراحی روف گاردن

آلاچیق روف گاردن 2

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در امر طراحی و اجرای فضای سبز و روف گاردن در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا خدماتی خاص و منحصر به فرد را به شما همراهان گرامی ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه